Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.'ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At

HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.

HDI Fibaemeklilik güçlü teknolojik altyapısı, uluslararası sigortacılık deneyimi ve müşteri memnuniyetini merkeze alan anlayışıyla geleceğinizi güvence altına almak için çalışıyor.

HDI Fibaemeklilik olarak şimdi daha güçlüyüz

HDI Fibaemeklilik, gelişmiş teknolojik altyapısı ve köklü uluslararası deneyimiyle yoluna kararlı şekilde devam ediyor. 2012 yılında Fiba Grubu çatısı altında sektörün dinamik bir oyuncusu olarak faaliyetlerine başlayan, 10 yılda bireysel emeklilik, hayat ve sağlık sigortaları alanlarında iz bırakan işlere ve birçok ilke imza atan HDI Fibaemeklilik, 2022 yılında yeni bir ortaklık anlaşması ile, sektördeki iddiasını perçinledi.

Alman sigorta devi Talanx’ın Türkiye’deki temsilcisi HDI Sigorta ile finansal teknolojilere yaptığı yatırımlarla sektöründe öncü uygulamaları hayata geçiren Fibabanka, Fiba Holding çatısı altında yer alan Fibaemeklilik’ in hisselerini satın alarak güçlü bir iş ortaklığına imza attılar. Bu güçlü ortaklıkla birlikte, Fibaemeklilik’ in büyüme öyküsü, HDI Fibaemeklilik markasıyla yeni bir atılımın işaretini verdi.

Sermayedarlarımızın gücüne güveniyoruz

HDI Fibaemeklilik’ in çoğunluk hisselerine sahip olan HDI Sigorta’nın bağlı olduğu Alman Talanx Grubu, 100 yılı aşkın süredir sigorta sektörünün en önemli oyuncularından biri ve halen 175 ülkede faaliyet gösteriyor. Talanx, uluslararası perakende pazarlarını HDI International AG üzerinden yürütüyor. Türkiye pazarına 2006 yılında giren HDI, Türkiye’nin ilk 5 sigorta şirketi arasında yer alıyor. HDI Fibaemeklilik’ in diğer büyük ortağı Fibabanka, 2010 yılında Fiba Grubu iştiraki olarak finans sektörüne girdi. Ortakları arasında TurkFinance B.V., IFC ve EBRD gibi uluslararası yatırım ve finans kuruluşları da bulunan Fibabanka’nın büyük ortağı Fiba Grubu, Türkiye’de ve Türkiye dışında, bankacılık ve finans, perakende, enerji, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Doğru vizyon ve doğru strateji ile hızla büyüyoruz

Bugünümüzün arkasında değer yaratarak büyüme stratejisi yatıyor.

HDI Fibaemeklilik olarak 2014 yılında, CIV Hayat Sigorta A. Ş’nin tüm portföyünü devralarak CIV Hayat Sigorta’ya ait Kredili Hayat ve Birikimli Hayat Sigorta poliçelerini bünyemize kattık.

2016 yılında Ergo Emeklilik ve Hayat'ın tüm hisselerinin satın alınması ve Ergo Emeklilik ve Hayat A.Ş. müşterilerinin HDI Fibaemeklilik ailesine dahil edilmesi ile sektörde ilk satın almayı gerçekleştirerek büyüme hedefimizi bir adım daha ileriye taşıdık.

2018 yılında Groupama’ya ait Bireysel Emeklilik portföyünü resmen devraldık ve önemli bir büyüme hamlesine daha imza attık. Satın alımlarımız ile birlikte geniş bir acente ağına sahip olduk ve 1,5 milyar fon büyüklüğümüz ile sektörde 4 sıra birden yükseldik.

2022’de ise NN Hayat ve Emeklilik’in OKS portföyünü devralmak üzere yaptığımız anlaşmayla, 3.600'e yakın işletmenin 290 bin OKS Sertifikasını ailemize dâhil ettik. Bu devir resmen 9 Ocak 2023’te tamamlandı. Bu alımla OKS’de 7. sıraya yükseldik.

2022 yılında bir başka hamlemiz de HDI Sigorta ve Fibabanka’nın ortaklığı ile yenilikçi yapımızı ve pazar bilgimizi, Fibabanka’nın teknolojik üstünlüğü ve HDI’ın küresel tecrübesi ile birleştirerek, güçlü bir marka yaratmak oldu: “HDI Fibaemeklilik” .

Sektörde birçok ilki gerçekleştirmiş olmakla gurur duyuyoruz

Kuruluşundan itibaren dinamik ve yenilikçi bir bakış açısıyla faaliyet gösteren şirketimiz, sektördeki ilk portföy devri ve ilk satın almayı gerçekleştirdi.

Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası alanında gösterdiğimiz başarılı büyüme hamlelerinin ardından Sağlık Sigortası alanında faaliyet göstermeye başlayarak, Sağlık Sigortası satan ilk Hayat ve Emeklilik şirketi olduk.

Sektördeki ilk yapay zekâ destekli sohbet robotu (Chatbot) FiGuru HDI Fibaemeklilik tarafından devreye alındı. FiGuru, CX Awards’ın Dijital Müşteri Deneyimi kategorisinde "İyi Fikir" ödülünün sahibi oldu.

Sektördeki ilk e-ticaret sitesi de yine HDI Fibaemeklilik tarafından gerçekleştirildi. Bununla birlikte, "Fon Marketi", Online BES Satışı ve Sağlık Sigortası satışı, BES müşterilerine yönelik fon bilgilendirmeleri, yenilikçi Fon Öneri modelimiz ve Fon Yönetim Hakkının Portföy Yönetim Şirketine Devredilmesi gibi pek çok ilke imza atarak öncü rol üstlendik.

Topluma değer katan projeler geliştiriyoruz

Kurum olarak, topluma, ticari faaliyetlerimizin dışında da katma değer sağlamaya büyük önem veriyoruz. Bu amaçla, toplumsal ihtiyaçları gözeten sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor, zaman ve kaynak ayırıyor, gönüllülerimizi seferber ediyoruz.

Sosyal sorumluluk yolculuğumuzun en fazla ses getiren projesi Pembe Kurdele oldu. Kadın kanserleri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yürüttüğümüz bu proje kapsamında Marks&Spencer iş birliği ile Türkiye Meme Vakfı’na (MEVA) bağışta bulunduk. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile bağış sürecimiz Kadınların Eğitimi, Ailelerin Sağlığı ve Mutluluğu programı ile günümüzde halen devam ediyor. Özenle yürüttüğümüz Pembe Kurdele Projesi ile dünyanın en itibarlı ödül organizasyonlarından biri kabul edilen Best Business Awards 2015’te En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün sahibi olduk.

Sosyal sorumluluk çalışmalarımızda AÇEV önemli bir yer tutuyor. Yıllardır Pembe Kurdele Projemiz kapsamında AÇEV’in hem sürekli bağışçısı olmaktan hem de 18 yaş altı BES ile vakfın Okuyan Bir Gelecek programına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 2021 yılında başlattığımız bu destek projesi süreklilik taşıyan çalışmalarımızdan biri olmaya devam edecek.

Gönüllülerimiz ise çeşitli faaliyetlerle toplumsal katkımızı daha da zenginleştiriyorlar. Bunlar, kitap bağış kampanyaları, İstanbul Maratonu aracılığıyla STK’lara bağış çalışmaları, kanserli çocukların doğum günü kutlamalarına destek, çevreyi yeşillendirme gibi bir dizi farklı alanı kapsıyor.

HDI Fibaemeklilik olarak, tüm çalışmalarımızı, WEPs Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ilkelerine uygun olarak sürdürüyoruz. Eşitlikçi yaklaşımın kurum kültürümüze yerleşmesinde, hayata geçirdiğimiz uygulamaları izleyip geliştiren “İşimiz Eşitlik Komitesi” stratejik bir rol üstleniyor. Yayınladığımız “Eşitlikçi Sözlük” gibi adımlarımızla işimizin merkezine eşitliği koyuyoruz.

Vizyon

Müşterilerimizin güven duyarak, ömür boyu yanlarında hissedecekleri, sektörüne öncülük eden, güçlü bir şirket olmak.

Misyon

Sigorta ve emeklilik alanlarında, değişen ihtiyaçlara yönelik, öncü teknolojilere dayalı, etkin, yenilikçi ve müşteri odaklı çözümler üretmek.