Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Hayat Sigortası

Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar

Sigortacılık kapsamındaki alacakları aşağıdaki sorgulama ekranından görebilirsin.

 

Zaman aşımına uğramış tutarlar, Özel Hukuk Hükümlerine Tabi Sigortalar Kapsamında Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar Hakkında Yönetmelik gereğince Haziran ayının on beşinci gününe kadar aranmaması durumunda Haziran ayının sonuna kadar Güvence Hesabına veya Özel Kanun Hükümleri dâhilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlara aktarılacaktır.

Meblağ Sigortalarında Hak Sahipliği Sorgulama Ekranı için buraya tıklayınız.

“Ad, Soyad ve Doğum Tarihi” ya da “T.C. Kimlik Numarası, Ad ve Soyad” bilgisini girerek sorgulama yapabilirsin. Tüzel kişiler ise “unvan ve vergi kimlik numarası” bilgilerini girerek sorgulama yapabilir.
ya da
Yabancı uyruklular için Merkezi Nüfus İdare Sisteminden alınmış kimlik numarası veya emeklilik gözetim merkezinden alınmış kimlik numarası, 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamındaki katılımcılar için mavi kart numarası ile giriş yapılır
Söz konusu sorgulama alanında zaman aşımına uğramış tutarların Haziran ayının on beşinci gününe kadar aranmaması durumunda Haziran ayının sonuna kadar Güvence Hesabına veya Özel Kanun Hükümleri dâhilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlara aktarılacağı hususuna yer verilir.