Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Hayat Sigortası

Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar

Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamındaki alacakları aşağıdaki sorgulama ekranından görebilirsin.

Ad, Soyad ve Doğum Tarihi” ya da “T.C. Kimlik Numarası, Ad ve Soyad” bilgisini girerek sorgulama yapabilirsin. Tüzel kişiler ise “unvan ve vergi kimlik numarası” bilgilerini girerek sorgulama yapabilir.
ya da
Yabancı uyruklular için Merkezi Nüfus İdare Sisteminden alınmış kimlik numarası veya emeklilik gözetim merkezinden alınmış kimlik numarası, 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamındaki katılımcılar için mavi kart numarası ile giriş yapılır
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik kapsamında, hak sahiplerince aranmayan tutarlara ilişkin bilgiler, ödemeyi gerektiren tarihi izleyen Şubat ayının ilk iş gününden itibaren on yıl süreyle bu sayfadan erişime sunulmaktadır. Bu tutarlar, ödemeyi gerektiren tarihten itibaren on yıl içinde sahiplerince aranmadığı takdirde, onuncu yılı takip eden yılbaşından itibaren altı ay içerisinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) nezdinde açılan hesaba aktarılır ve TCMB’ye yatırılan bu paraların iki yıl içinde sahipleri tarafından aranmadığı takdirde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gelir kaydedilir.