Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Emeklilik Yatırım Fonları

Fon Nasıl Yönetilmektedir?

HDI Fibaemeklilik olarak farklı tasarruf araçlarına ve yatırım tercihlerine yönelik alternatif emeklilik yatırım fonları sunduğumuzu bilmeni isteriz ve fonlarımız, uzman Portföy Yönetim şirketleri tarafından yönetilmektedir.

HDI Fibaemeklilik'in fon yönetimi konusunda sana sunduğu 3 ayrı hizmeti var. Böylece sana sunulan ile yetinmek zorunda değilsin; kendi fon yöneticini kendin seçebilirsin.  

Emeklilik fonlarımız, portföy yönetimi şirketleri tarafından yönetilirken HDI Fibaemeklilik olarak hem kendi fon yöneticini seçme hakkını tanıyor hem de bilimsel çalışmalarımız sonucunda sana; yaşına ve risk algına göre emekliliğine kalan süre zarfında hangi fon dağılımında olman gerektiği konusunda danışmanlık veriyoruz.

Bu çalışma ile birikimlerini uzun vadede kabul edilebilir büyüklüklere çıkartman için yol gösteriyor, sistemde var olan yılda 12 kere fon değiştirme hakkını en doğru şekilde kullanabilmen için sana, doğru zamanda en doğru tavsiyeyi vermeyi hedefliyoruz.

Fon Dağılım Değişikliğini Portföy Yönetim Şirketine Devret

HDI Fibaemeklilik, Fon Tercihinde Yardımcın

Birikimini hangi fonda değerlendireceğini bilmiyor ya da kararsız kalıyor olabilirsin. Hatta sana sunulan yatırım fonları karmaşık geldiği için kafan karışıyor olabilir. Endişelenme,  HDI Fibaemeklilik olarak yaşına ve piyasa koşullarına göre hazırlanan emeklilik yatırım fonları ile sana yardımcı olmaya hazırız.

Güncel piyasa koşullarını dikkate alarak senin için sunduğumuz emeklilik yatırım fonlarından sana en uygun olan fon modelini belirleyebilir, risk eğilimine ve yatırım tercihine göre emeklilik fonunu seçebilirsin.

Senin için hazırladığımız fonlar arasında tercih yaptığın zaman hem fon yönetimi hizmeti almış olursun hem de yıllık 12 adet fon değişikliği hakkını da en doğru şekilde kullanmış olursun.

Fon Yönetiminde Seçme Hakkı Dönemi

HDI Fibaemeklilik olarak sektörde bir ilke imza atıp Bireysel Emeklilikte “Fon Marketi” uygulamasını hayata geçirerek tüm müşterilerimize diledikleri fon yöneticisini 12 şirket arasından kolaylıkla seçebileceği ve istediğinde değiştirebileceği bir sistem haline getirdik.
Peki, nedir bu Fon Marketi?

Her İhtiyaca Uygun Fon Yönetim Hizmetleri: Fon Market

Fon Market uygulaması sana sunulan fon yöneticisi dışında başka bir fon yöneticisi seçme hakkı veren uygulamadır. Kısaca, anlaşmalı olduğun emeklilik şirketini değiştirmek için 1 - 2 yıl bekleme zorunluluğunu kaldıran bu sistem, seni mutsuz olmaktan kurtarıyor.

HDI Fibaemeklilik olarak Fiba Portföy dışında Atlas Portföy, Oyak Portföy, İstanbul Portföy, Tacirler Portföy, Global Portföy, Osmanlı Portföy, Perform Portföy başta olmak üzere 12 portföy yönetim şirketi ile anlaşarak sana birbirinden farklı fon yönetim hizmeti sunuyoruz. Böylece senin için; faizli ve faizsiz olmak üzere her biri farklı bir portföy yönetim şirketinin yönettiği 12 adet farklı vizyon sunarak bir “Fon Market” yaratmış oluyoruz.

Bu “Fon Market”i kurmaktaki en büyük amacımız; sürekli aynı ürünü kullanman ya da değiştirmek için birkaç yıl beklemek yerine hangi fon şirketinin performansını beğeniyorsan o fon şirketine geçebilmendir. Üstelik bu plan değişikliğini yapabilmek için sadece müşteri hizmetlerini araman yeterli.

Sana sunduğumuz seçme hakkı sayesinde bu platformda bulunan portföy şirketleri de rekabet ortamında seni kaybetmemek, sana daha iyi hizmet verebilmek ve seni mutlu edebilmek için en iyi performansı göstermeye daha fazla istekli olacaklar.

Fon Yönetimi ve Dağılım Değişikliği Hakkının Portföy Yönetim Şirketlerine Devri

Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES) değişen piyasa koşullarına göre seçeceğin fonlar, birikiminin olumlu yönde seyretmesine olanak tanıyor. Piyasayı sürekli takip edemiyorum, benim yerime fon yönetimini uzmanlar yapsın; diyorsan HDI Fibaemeklilik, yılda 12 kez olan fon dağılım değişikliği hakkını Portföy Yönetim Şirketlerine devretme hizmetini başlattı.

Yılda 12 kez olan fon dağılım değişikliği hakkını Portföy Yönetim Şirketlerine devrettiğinde yatırım uzmanları, senin adına finansal piyaslardaki gelişmeleri takip eder ve risk profiline göre en uygun fon dağılımına, en uygun zamanda geçmen için karar verir. Böylece hem fon dağılımı değişikliği hakkını en avantajlı şekilde kullanmanı sağlar hem de piyasa araştırması ve tercihleri yaparak sana zaman tasarrufu sağlar.

Finansal piyasaların değişen koşullarına göre pozisyon almanı sağlayarak getiri avantajlarından en yüksek seviyede yararlanmana imkan yaratır.

İnternet Şubemiz üzerinden Risk Profil Anketini tamamladıktan sonra getirilerinin karşılaştırılacağı yatırım enstrümanını seçerek fon dağılım değişikliği hakkını kolayca Portföy Yönetim Şirketlerine devredebilir, fonların uzmanlar tarafından yönetilirken sen de sanal asistanımız Figuru, İnternet Şube ve mobil uygulamamız üzerinden birikimini takip edebilirsin.