Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Emeklilik Yatırım Fonları

Risk Getiri Profili

Risk Profili, kabul ettiğin risk miktarını ifade eder. Risk Profil Anketi ise BES’e yatırım riskine olan duyarlılığını ölçerek risk profilinin belirlenmesine ve beklentilerini doğru olarak karşılayabilmemiz için sana uygun BES formunun önerilmesine imkan sağlayan bir araçtır. Kısaca sana daha iyi bir fon önerebilmek için ölçtüğümüz bir değerdir.

Risk Profili Anketi

Risk Profil Anketi, Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen 8 sorudan oluşur. Bu sorular ile risk profilini belirleriz. Bu kapsamda finansal ihtiyaçların, mevcut durumun ve hedeflerin incelenerek sana özel yatırım stratejisi ve fon önerisi yapmayı hedefliyoruz.

Bu ankete katılmak ya da anket sonucunda sana önerdiğimiz fonu tercih etmek zorunda olmadığını da bilmeni isteriz.

Tavsiye Edilecek Fonlar

Muhafazakar, Dengeli, Atak ve Agresif olmak üzere 4 farklı risk profili bulunmaktadır. Risk Profil Anketi sonucunda verdiğin yanıtlar dikkate alınarak toplam puanına göre bu 4 farklı risk profilinden birine dahil olursun. Dahil olduğun grubun risk profili de sana önerilir.

Otomatik katılım sisteminde yer alıyorsan; belirlenen kategoriye göre muhafazakar, dengeli, atak / dinamik / büyüme veya agresif fonu öneririz.

Otomatik katılım sisteminde yer almayan katılımcılarımıza ise belirlenen kategoriye göre dahil olduğun plan kapsamındaki mevcut BES fonları arasından uygun fonlar öneririz.

Anket kapsamında faiz içermeyen fonları tercih edersen senin için sadece faiz içermeyen fonları önermekteyiz.

Özellikle belirtmek isteriz ki Risk Getiri Profili Anketi’nin bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Anket sonuçlarına göre önerilen fon dağılımını seçebileceğin gibi kendi tercihin doğrultusunda da fon dağılımını belirleyebilme imkanına sahipsin. Risk Profili Anketi sonucundan farklı bir fon tercihinde bulunman durumunda tercih ettiğin fon seçeneklerine göre işlem yapılır.

Risk getiri anketini doldurmak için İnternet Şube’ye giriş yapabililrsin.