Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - BES Planlarımız

İşveren Grup Emeklilik Planı

Çalışanlarının güvenli geleceği için yol gösterici olmayı düşünen ve Katkı Payı ödemesini karşılamak isteyen kurumlara önerilen avantajlı Emeklilik Planıdır.

Kurumlar, İşveren Grup Emeklilik Planı ile sunduğu birikim ve tasarruf fırsatıyla çalışanına verdiği değeri ortaya koyarak onun geleceğini düşündüğünü hissettirir. Bu plan işverenin, çalışanının hayat standardını yükselttiği gibi kendi şirketine olan bağlılığı da arttırır. Bunun sonucunda hem işveren hem de çalışanın mutluluğu sağlanmış olur.

Ayrıca İşveren Grup Emeklilik Planı, bireysel katılımcılara sunulan planlardan çok daha cazip koşullara sahiptir. Grubun çalışan ve katılımcı sayısı, toplam fon büyüklüğü gibi kriterlere bağlı olarak düşük yönetim gideri ve giriş aidatı kesintileri gibi özel avantajlar sağlanmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

  • Emekliliği planlanan çalışanlarının motivasyonunu yükseltir ve daha verimli çalışmasına olanak sağlar.
  • Çalışanının geleceğini düşünen bir şirket olarak şirkete olan bağlılığı artırır.
  • İnsan Kaynakları Departmanı tarafından potansiyel çalışanlara sunabilecekleri ek bir fayda paketidir.
  • Birikim ve tasarruf fırsatları ile ödüllendirme aracı olarak kullanılabilir.
  • Çalışanların adına ödediğin tutarları, her bir çalışanın aylık brüt ücretinin %15’ine ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarına kadar, doğrudan gider yazarak kurumlar vergisi matrahından indirebilirsin.
  • Ek olarak işvereninin her bir çalışanı adına ödediği aylık Katkı Payı tutarı, aylık asgari brüt ücretin %30’una kadar olan kısmı, SGK primi matrahına dâhil edilmez.

Hak Ediş Uygulaması Nedir?

Kurum katkılı olarak Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olan çalışanların, işverenleri tarafından kendileri adına ödenen Katkı Paylarına, belirli bir süre o şirkette çalıştıktan sonra hak kazanmalarına hak ediş süresi uygulaması denir. Bu süre, katılımcının Grup Emeklilik Sözleşmesine giriş tarihinden itibaren 7 yılı aşamaz.

Sözleşme Yıl Sonu İtibariyla Asgari Hak Kazanma Oranı (%)(*)
Sözleşmede Belirlenen Hak Kazanma Süresi (Yıl)
 1234567
1(*)100      
20100     
300100    
40075100   
5006080100  
600607080100 
70050607080100
İşveren Grup Emeklilik Planı