Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - BES Planlarımız

Döviz Ödemeli Bireysel Emeklilik (BES) Planı

Bireysel Emeklilik Sistemi, önemli gelişmelerle katılımcılar için kolaylıklar ve avantajlı seçenekler oluşturmaya devam ediyor.

Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın ve Mavi Kart sahiplerinin Bireysel Emeklilik Sistemine döviz cinsinden ödeme yapabilmelerini sağlayan kanun değişikliği ile “Dövizli BES” alternatifi artık hayatımızda.

Yeni uygulama kapsamında TL'ye döviz türü çevrilmeden doğrudan döviz üzerinden Katkı Payı yatırarak BES'te tasarruf sağlanabilecek. Hem döviz üzerinden BES avantajlarından yararlanırken hem de %10 Devlet Katkısı avantajından yararlanabilecek katılımcılar, emeklilik dönemi için birikimlerine yurtdışından da yatırım yaparak 56 yaş sonrası için birikim avantajı daha oluşturabilecek.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın hem kendi hem de ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacakları, döviz üzerinden Katkı Payı yatırabilecekleri Dövizli BES için tüm detaylar şu an Devlet tarafından açıklanmadı.

Devletin yapacağı nihai açıklamalar ile BES’e dahil olarak süre avantajından da yararlanmak için şimdi başvurunuzu bize iletebilirsiniz.

Dövizli BES Takibi İçin Şimdi Başvurabilirsiniz

Döviz Ödemeli Bireysel Emeklilik Planı Avantajları

  • Döviz üzerinden yapmış olduğunuz birikimler, Bireysel Emeklilik Sisteminde yine döviz üzerinden değerlenir.
  • Dövizli BES’te %10 Devlet Katkısı avantajı bulunmaktadır.
  • Emeklilik günleriniz için döviz bazlı birikiminizle yeni bir gelir daha elde etmiş olursunuz.

Bilmen Gerekenler :

  • Yurt dışında yaşayan vatandaşlara ve Mavi Kart sahiplerine Dövizli BES imkanı sağlayan kanun değişikliği, Resmi Gazete'nin 26 Mart 2020 tarihli 1. Mükerrer Sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
  • Yapılan kanun değişikliğine göre döviz üzerinden açılan BES sözleşmeleri için Devlet tarafından verilecek Devlet Katkısı % 10 olarak belirlendi.

Dövizli BES

Dövize Endeksli BES Devlet Katkısı

Dövizle Bireysel Emeklilik Kimler İçin Geçerli?