Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Emeklilik Yatırım Fonları

Emeklilik Yatırım Fonu Nedir?

Emeklilik Yatırım Fonu, emekliliğin için ödediğin Katkı Paylarının işletilmesi ve değerlendirilmesi amacıyla emeklilik şirketi tarafından kurulan yatırım fonudur. Emeklilik yatırım fonları sana, türlerine ve içerdikleri yatırım araçlarına göre getiri sağlar. Ayrıca Emeklilik Sistemi tarafından faizli ve faizsiz fon seçeneği de sunulduğunu bilmeni isteriz.

Hangi Yatırım Fonu Benim İçin Uygun?

Her Emeklilik Yatırım Fonu’nun amacı ve yatırım stratejisi farklıdır. HDI Fibaemeklilik olarak biz bu konuda sana destek olmak amacıyla senin yaşına ve emekliliğine kalan süreye göre yatırım önerilerinde bulunuyoruz.

Bu noktada fon seçimi yaparken dikkate alman gereken en önemli nokta; bizim sana önerdiğimiz yatırım stratejisi senin yatırım tercihlerine ne kadar uyum sağlıyor. Eğer bizim sana sunduğumuz fon önerileri ile senin planladığın fon aynı çizgideyse o yatırım fonu senin için uygun olandır.

Hala "Acaba nasıl bir tercih yapmalıyım?" diye düşünüyorsan fon seçiminde şirketlerin web sitelerinde bulunan yatırım fonlarını, fiyat ve getiri bilgilerini inceleyerek işe başlayabilirsin.

Eğer bir tercihte bulunmazsan, Katkı Payların Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen standart fonda yatırıma yönlendirilir.

Ayrıca planların doğrultusunda sana sunulan fonları, yatırım tercihine göre belirleyerek, birikimlerini seçeceğin fonlar arasında dilediğin oranda paylaştırabilme imkanın olduğunu da aklından çıkarmamalısın.

Fon Seçiminde Sorumluluk

Fon seçiminde ve değişiklik talebinde doğru seçimi yapmak için en önemli faktör risk düzeyini belirlemendir. HDI Fibaemeklilik olarak biz yaşına ve emekliliğine kalan süreye göre sana fon önerisinde bulunacağız. Fakat yine de dilersen, Risk Getiri Anketi ile risk seviyene göre sana uygun olan fonları inceleyerek yatırım fonunu kendin seçebilirsin.

Fon dağılımı değişikliği talebi de senin kararına bağlıdır.

  • Emeklilik yatırım fonları getirileri ile ilgili şirketinin sözlü ya da yazılı herhangi bir garanti vermesi mümkün değildir.
Emeklilik fonlarının geçmiş performansı ve diğer yatırım araçlarıyla karşılaştırılmasını incelemek için hemen tıkla!

Fon Dağılımı Değiştirilebilir mi?

Fonlar Nasıl Yönetilmektedir?