Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
fibaemeklilik-18-yas-alti-banner

18 Yaşından Küçüklere Bireysel Emeklilikte (BES) "Gelecek Net"

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Ekonomi Reform Paketi” tanıtım toplantısında yapılan açıklama ile 18 yaşından küçüklere Bireysel Emeklilik Sistemindeki engellerin kaldırıldığını belirtti. Böylelikle yepyeni bir BES kuşağının yolu, resmen açılmış oldu.

Cumhurbaşkanının “Bireysel Emeklilik Sistemini çok daha geniş kesimlere yaygınlaştırıyoruz. Nüfusumuzun %25'ini oluşturan 18 yaş altındaki çocuklarımızın sisteme girebilmenin önündeki engelleri kaldırıyoruz.” sözleriyle belirtmiş olduğu üzere 18 yaş altında bulunan çocuklarımızın da gençlerimizin de birikimleri artık BES ile değer kazanacak.

BES Yaş sınırı dahilinde birikimlerini Bireysel Emeklilik Sistemi kriterlerince belli bir aşamaya getiren katılımcılar, yaşamın finansal desteğe ihtiyaç duyulan her noktasında böylelikle çok daha güçlü bir konumda olacak.

Her Çocuğa BES'te %25 Devlet Katkısı

Cumhurbaşkanının sözlerinde Devlet Katkısı desteğini tekrarlaması ile kamunun üzerine düşen sorumluluğun yerine getirileceğinin belirtildiği açıklama şu şekilde:

“Böylece tasarruf alışkanlığının ve finansal okur yazarlık bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazandırılmasını teşvik ediyoruz. Çocuklarımızın geleceğini güvence altına almak için bu süreci % 25 Devlet Katkısı ile destekleyerek kamunun üzerine düşen sorumluluğu da yerine getiriyoruz.”

Mevcut BES ile 18 Yaş Altı Bireysel Emeklilik Farkları Nedir?

Tüm kriterlerin birkaç ay içinde halka arz olunacağı “18 Yaş Altı Bireysel Emeklilik” konusunda şu an mevcut sistemden en büyük fark “katılımcının 18 yaş altında olabilmesi” şeklinde görünüyor.

Yani şimdiye kadar ebeveynler hem ödeyeni hem katılımcısı kendisi olacak şekilde birikim yapıyor ve tek sözleşmeye bağlı olarak Devlet Katkısından yararlanabiliyordu.

Yeni kriter ile 18 yaşını doldurmamış gençlerimizin ve çocuklarımın BES sözleşmesinde kendi kimlik numarası ile katılımcı konumunda bulunmaları mümkün. Böylece her genç ve çocuk için yapılmış olan sözleşmeden her gencimizin, her çocuğumuzun Devlet Katkısından ayrı ayrı yararlanması mümkün oluyor. Dolayısıyla haneye giren devlet desteği oranı çok daha fazla bir miktara ulaşmış oluyor.

Fibaemeklilik’te 18 Yaş Altı Bireysel Emeklilik

HDI Fibaemeklilik, bu konuyu her zaman gündeminde sıcak tutmuş ve bugünlere dünden hazırlanmış bir marka olarak genç, dinamik, planlı ve hazır takvimi ile 18 yaş altı Bireysel Emeklilik döneminin başlamasıyla birlikte öncü çalışmalarla katılımcılara avantaj sağlamaya devam edecek.

Hali hazırda BESy BES Plan, “çocuğum için yatırım” fikriyle birikim yapmak isteyen anne ve babalara büyük destek sağladı. Farkındalık çalışmaları ile basında halkımıza “Çocuklar için Bireysel Emeklilik” temasını elinden geldiğince işledi. Şimdi ise hedeflenen ve beklenen günler geldi!

BESy ve HDI Fibaemeklilik, BES yaş sınırının güncellenmesi ile yarınlara hazır! Bizi takip etmeyi unutmayın!

Yepyeni bir “BES Kuşağı”

Şimdiye kadar 18 yaşını doldurmuş her bireye birikim avantajı sunan Bireysel Emeklilik Sisteminde yepyeni bir "BES KUŞAĞI"dönemi başlıyor. Artık 18 yaşın altındaki herkes adına emeklilik sözleşmesi yapılabilecek.

Bilindiği üzere sistemde 10 yıl kalmanın zorunlu olması sonrasında sistemde kalmaya devam eden sözleşmelerin birikimdeki avantajları artarak yükseliyor. Bu sebeple BES sözleşmesine ne kadar erken yaşta başlanırsa o kadar fazla avantaj elde edileceği de sistemin katılımcıları tarafından bugün çok iyi bir şekilde biliniyor.

Böylelikle bebeklere Bireysel Emeklilik sözleşmesi başlatan aileler ile 17 yaşında bir gence BES başlatan aileler, 18 yaşa gelindiğinde farklı birikim tablosu ile karşı karşıya olacaktır.

18 Yaş Altı BES ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

18 yaş altı Bireysel Emeklilik Nedir?

18 yaşından küçüklere Bireysel Emeklilik ile ne amaçlanıyor?

18 yaş altı BES’te Devlet Katkısı var mı?

18 yaş altı BES’te ödeyen, katılımcının kendisi olabilir mi?

18 Yaş Altı BES Takibi İçin Şimdi Başvurabilirsiniz