Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
Fiba BES ile Arazi Yatırımı Mümkün..

HDI Fibaemeklilik BES ile Arazi Yatırımı Mümkün

BES’te arazi yatırımı imkanı sunan ilk emeklilik şirketi HDI Fibaemeklilik oldu. HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, "Katılımcılarımız artık emeklilik yatırımlarına arazi gibi değer artış potansiyeli yüksek bir varlık sınıfını da ekleme şansına sahip olacaklar. Bu ilki gerçekleştirdiğimiz için mutlu ve gururluyuz." dedi.

HDI Fibaemeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Fonlarının yatırım yaptığı, Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi Re-pie Portföy’ün Anadolu Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu, Türkiye’de gelişmekte olan illerde stratejik arsa ve arazilere yatırım yaparak orta ve uzun vadede sermaye büyümesi sağlamayı ve bu suretle yatırımcılara önemli oranlarda reel getiri sağlamayı amaçlamaktadır. Re-pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş Genel Müdürü Hasan Bayhan ise "Emeklilik fonlarından yatırım alan ilk bağımsız portföy yönetimi şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz ve orta-uzun vadede dünyadaki örnekleri gibi emeklilik fonlarının daha çok gayrimenkul ve girişim sermayesi yatırım fonlarına yatırım yapmasını bekliyoruz." dedi.

Arazi fonu, yatırımcılara kişisel anlamda erişimin kolay olmadığı bir segmente ve cazip getiri fırsatlarına ulaşma imkânı tanıyor. Fon, ilk yatırımlarını 30 parça ve 400 dönüm araziye yaptı ve stratejik olarak fon, Anadolu kentlerine, özellikle de nüfusu 750 binin üzerindeki büyük şehirlere odaklanıp; söz konusu büyük şehirlerdeki nüfusu 30 binin üzerindeki belediyelerin sınırlarında yer alan arsa ve arazilere öncelik tanımaya devam edecek.

Gayrimenkul yatırım fonlarına ilgi, günden güne artarak devam ediyor ve emeklilik fonlarının da yavaş yavaş gayrimenkul fonu yatırımı yapmaya başlaması uzun vadede biresel emeklilik sistemine de değer katacaktır.

Gayrimenkul, Türk yatırımcısı için önemli bir yatırım aracı olduğundan, BES’te özellikle arazi gibi yatırım araçlarına imkan tanınması kişilerin BES’e olan güvenini arttıracak, sistemde kalma sürelerini uzatacak ve devlet katkısı avantajı ile biraraya geldiğinde yatırımcılara emeklilik planlamaları için önemli finansal katkılar sağlayacaktır.

Yayın Tarihi: 27 Temmuz 2017