Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
fibaemeklilik-teknoloji-fonu-banner-2

HDI Fibaemeklilik 3 Yeni Yatırım Fonunu Halka Arz Etti

Fibaemeklilik, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamındaki tasarruflarıyla farklı finansal enstrümanlara yatırım yapmak isteyen müşterilerine özel 3 yeni yatırım fonunu halka arz etti. SPK onayının ardından işlem görmeye başlayan bu fonlar sayesinde, BES katılımcıları yatırımlarını sürdürülebilirlik ve teknoloji gibi trend alanlarda değerlendirebilecek.

Sürdürülebilirlik ve teknoloji fonlarına yatırım yaparak emekli olmak artık mümkün

HDI Fibaemeklilik Genel Müdür Yardımcısı Salih İleri, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ekseninde tüm iş dünyasının gündemine sürdürülebilirliği aldığı bir dönemde Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ESG) alanında Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Fonu geliştirmekten memnuniyet duyduklarını belirtti.

HDI Fibaemeklilik tasarruflarını en etkin şekilde değerlendirerek ilerleyen yaşlarında BES güvencesi altında olmayı amaçlayanlar için 3 yeni yatırım fonu kurdu. Teknoloji Sektörü Değişken Emeklilik Yatırım Fonu, ESG Sürdürebilirlik Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu ve Inveo Portföy Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu; Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanarak işlem görmeye başladı. Katılımcılarına bugüne kadar 41 fon seçeneği sunan HDI Fibaemeklilik, SPK onayıyla birlikte toplam fon sayısını 44’e taşıdı.

“Katılımcılara, bireysel gelecekleri kadar dünyanın geleceğine de yatırım imkânı”

Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ESG) yatırım felsefesinin, yatırım kararı verirken bir şirketin yatırım getirisi kadar sosyal sorumluluk standartlarını da dikkate almak demek olduğuna dikkat çeken HDI Fibaemeklilik Genel Müdür Yardımcısı Salih İleri şunları söyledi:

“Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ekseninde tüm iş dünyasının sürdürülebilirliği gündemine aldığı bir dönemde ESG alanında Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Fonu geliştirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu fonda, ESG ilkelerini süreçlerine dahil eden yerli ve yabancı şirketlerin ortaklık paylarının ve borçlanma araçlarının yer aldığı sürdürülebilirlik borsa yatırım fonlarına, ESG temalı endekslere dayalı borsa yatırım fonlarına ve ESG kriterlerine uygun olarak ihraç edilmiş yatırım fonlarının katılma paylarına yatırım yapılabiliyor. Bu sayede yatırımcılar AB’nin 1 trilyon Euro kaynak ayırdığı  ve hızla büyümeye devam eden bir yatırım alanının parçası olurken bireysel geleceği kadar dünyanın geleceğine de yatırım yapmanın huzurunu duyuyor.”

“Kişisel geleceğini, geleceğe yön veren teknolojilerde görenler için de fon mevcut”

Teknoloji Sektörü Değişken Emeklilik Yatırım Fonu'nun yatırım stratejisinin fon portföy değerinin en az yüzde 80’ini teknoloji sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlerin ihraç ettikleri ortaklık paylarına yatırım yapmak olduğunu ifade eden İleri, “Bu fon Amerikan Depo Sertifikalarına, Global Depo Sertifikalarına veya yerli, yabancı borçlanma araçları ile kira sertifikalarına da yatırım yaparak katılımcıların bu şirketlerin büyüme olanaklarına, kazançlarına ve değer artışlarına iştirak edebilmesini sağlayacak. Bu fon kişisel geleceğini, geleceğe yön veren teknolojilere yatırım yapmakta gören BES sahipleri için cazip olacak” dedi.

“Farklı varlık sınıflarındaki kazanca iştirak etmek de mümkün” 

Inveo Portföy Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu'nun yatırım stratejisi doğrultusunda, fon portföyünün en az yüzde 80’inin devamlı olarak yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırılacağını belirten İleri, şunları söyledi:

“Orta-uzun vadede hem sermaye kazancı hem de fon katılma paylarının iade edilmesi veya satışından kazanç sağlayarak temettü ve faiz geliri elde etmek isteyenler için, Inveo Portföy Fon Sepeti Emeklilik Yatırım Fonu'nu geliştirdik. Bu fon portföyüne SPK’nın düzenlemeleri, fon içtüzüğü ve fon izahnamesine uygun olan varlıklar seçiliyor. Fon stratejisi kapsamında yapılan çeşitlendirmelerle, katılımcıların farklı varlık sınıflarındaki kazanca iştirak etmeleri hedefleniyor. Amacımız katılımcıların emeklilik günleri için birikimlerine en fazla katkı sağlayacak seçenekleri oluşturmak.”

HDI Fibaemeklilik tarafından sunulan bu 3 yeni fona katılımcılar, emeklilik planlarında tanımlı olması durumunda; bireysel internet şube üzerinden, mobil uygulamadan ve sanal asistan FiGuru üzerinden giriş yaparak ulaşması ve birikim hesabı için seçebilmesi mümkün.

HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından hizmete sunulan FVI, FFC ve FFZ kodlu fonlar Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlanmıştır. Fonların tam adı, Ticari Sicil Gazetesinde yayınlanma tarihi ve gazete sayı numarası aşağıdaki gibidir.

FVI- ESG Sürdürülebilirlik Fon Sepeti EYF 

Yayınlandığı Ticaret Sicili Gazetesinin Tarihi: 24.06.2022 

Sayı: 10606

FFC- Teknoloji Sektörü Değişken EYF

Yayınlandığı Ticaret Sicili Gazetesinin Tarihi: 08.06.2022

Sayı: 10594

FFZ- İnveo Portföy Fon Sepeti EYF

Yayınlandığı Ticaret Sicili Gazetesinin Tarihi: 08.06.2022

Sayı:10594