Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
Fibaemeklilik, Groupama’nın BES portföyünü resmen devraldı.

HDI Fibaemeklilik, Groupama’nın BES Portföyünü Resmen Devraldı

HDI Fibaemeklilik 1.5 milyar fon büyüklüğüyle 11. sıraya yükseldi

HDI Fibaemeklilik, Groupama’ya ait bireysel emeklilik portföyünü resmen devralarak emeklilik sektöründe kayda değer bir büyüme hamlesine imza attı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bireysel emeklilik portföy devri sonucunda HDI Fibaemeklilik, fon büyüklüğünü 1.5 milyar TL’ye taşıdı. BES fon büyüklüğü sıralamasında 4 sıra birden yükselerek 11. sıraya yerleşen HDI Fibaemeklilik, Müşteri ve acente sayısını iki katın üzerinde artırdı.

Emeklilik sektörünün genç ve dinamik oyuncusu Fibaemeklilik, Groupama ile yaptığı anlaşmanın ardından Türkiye’de ilk kez bireysel emeklilik portföy devralımını gerçekleştirdi. Groupama Emeklilik’e ait bireysel emeklilik portföyünün HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş‘ye devir süreci, SPK, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Rekabet Kurulu’nun onayıyla 30 Mart’ta tamamlandı.

HDI Fibaemeklilik, Groupama portföy devralımının ardından BES fon büyüklüğü sıralamasında 4 sıra birden yükselerek. 1.5 milyar fon büyüklüğüne ulaşan HDI Fibaemeklilik, müşteri ve acente sayısını iki katın üzerinde artırdı.

Öztürkoğlu: “Büyüme hedefimizi bir adım daha ileri taşıdık”

HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, portföy devrinin tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada geçtiğimiz 5 yılda HDI Fibaemeklilik’in kaydettiği mesafeye dikkat çekerek şunları söyledi:

“Bugüne dek sigorta ve emeklilik sektöründe; “fon marketi”, sektör içi satın alım, portföy devralımı, online BES satışı, sağlık sigortası satışı, BES müşterilerine yönelik fon bilgilendirmeleri gibi pek çok ilke imza atarak öncü rol üstlendik. 2017 sonunda kârımızı 21 milyon liraya çıkardık ve sektörde hayat sigortası prim üretiminde son iki yılda yüzde 200’ün üzerinde büyüyen tek şirket olduk. Şimdi de Groupama portföy devri sürecinin tamamlanmasıyla fon büyüklüğümüzü 1,5 milyar TL’ye taşırken, BES fon büyüklüğünde de 15. Sıradan 11. sıraya yükselmiş olduk. 2017 yılında 326 olan acente sayımız da böylelikle 700 ü bulacak.

Groupama Emeklilik müşterilerini de HDI Fibaemeklilik ailesine dahil ederek sektördeki hızla büyüme hedefimizi bir adım daha ileri taşıyoruz. Bireysel emeklilik müşteri sayımız 150 bin kişiyi geçti. Genişleyen acente ağımıza yapacağımız yatırımlarla da hem ailemize yeni katılan acentelerimize hem de müşterilerimize katma değer yaratmayı sürdüreceğiz. Bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da butik fon yönetimi ve müşteri hizmeti anlayışımız, yenilikçi bakış açımız ile sektörümüzde sağlam adımlarla büyümeye devam edeceğiz.”

“Hayallerin Ötesinde” başarının sırrı doğru vizyon, doğru strateji

Fibaemeklilik,  geçtiğimiz günlerde 5. yaşını, kısa sürede elde edilen başarıların büyüklüğü nedeniyle “Hayallerin Ötesinde” sloganıyla kutladı. Vizyon ve stratejisini müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek, acentelerinin işini kolaylaştırarak memnuniyetlerini sağlamak ve iş ortaklarıyla birlikte büyümek üzerine kuran HDI Fibaemeklilik, esnek, yenilikçi ve farklı bir iş modeliyle hareket ediyor. Dijitalleşmeye büyük önem veren şirketin başarısında, deneyimli ve dinamik bir kadro istihdam etmesi de büyük rol oynuyor.

 

İlgili Diğer Haberler

h14

HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. İle ERGO Emeklilik Ve Hayat A.Ş. Birleşmesi Tamamlandı

Fibaemeklilik’ten bireysel emeklilik atağı…

Fibaemeklilik’ten Bireysel Emeklilik Atağı