Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Hayat Sigortası

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası

Hayat birçok risk barındırıyor ve sen de doğal olarak bu risklere karşı hem kendini hem de sevdiklerini güvence altına almak istiyorsun. O halde, seni ve sevdiklerini kötü sürprizlere karşı korurken ödediğin primleri de güvence altına alan HDIFibaemeklilik Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’nı keşfetmeye başlayabilirsin.

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası, geleceğini bugünden düşünen herkes için oldukça avantajlı bir seçenek. Çünkü sigortada yer alan yaşam teminatı sayesinde risklerin gerçekleşmediği durumda, ödediğin primleri toplu halde geri alabilirsin. Üstelik düşük kesinti ayrıcalığı sayesinde farklı olasılıklarda bile daha fazla kazanma şansın var!

Hemen Başvur

Sana özel en uygun teklifi sunabilmemiz için şimdi tıkla, formu doldur!

En Avantajlı Kesinti Oranları Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası'nda!

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası'na katıldığın gün çeşitli avantajlar da seninle olacak! Her türlü olasılığı senin için düşünen bu sigortada en az bir yıldır bulunuyorsan ve bir yıllık primini ödemişsen erken sonlandırma hakkını kullanarak ödemiş olduğun primler üzerinden hesaplanan kesinti tutarı düşüldükten sonra kalan kısmı iade alabilirsin.

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası'nda alacağın prim hesaplanırken yapılacak kesintiler, piyasadaki emsallerinden çok daha düşük olup farklı koşullarda dahi avantajlı çıkmana yardım eder. Örneğin; ilk bir yılın sonunda erken sonlandırma hakkını kullandığın takdirde, o zamana kadar ödediğin primlerinin %70'i sana kalır.

Kimler Yararlanabilir?

18 - 58 yaş aralığında yer alıyor ve HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Risk Kabul Esasları’na uyuyorsan Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’na sahip olabilirsin.

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’nın Özellikleri

Geleceğini çeşitli avantajlarla güvence altına almak isteyen Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’nın çeşitli özellikleri bulunuyor:

 • Olası risklerin gerçekleşmemesi durumunda, Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası süresince ödediğin tüm primleri geri alabilirsin.
 • Sigorta kapsamında olası bir yaşam kaybı ihtimaline karşı, maddi olarak zarar görmemeleri için sevdiklerini de güvence altına alabilirsin.
 • Prim ödemelerin, yaşına ve seçeceğin teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Ayrıca primleri; USD veya EUR cinsinden aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık periyotlarla ödemeyi tercih edebilirsin.
 • Sigorta süren en az 12 yıl, en fazla ise 20 yıl olabilir. Sigorta süresinin ve yaşının toplamının 70’i geçmemesi gerekir. Yani, 58 yaşındayken en fazla 12 yıl sigorta yaptırma hakkına sahip olursun.
 • Üstelik, Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’nda ilk yıl primlerini ödedikten sonra ödemelerine ara verme (tenzil) hakkını kullanabilirsin.
 • Tenzil edilmiş sigorta poliçesini tekrar yürürlüğe almak istediğinde ise poliçenin şartlarında yer alan koşulları yerine getirmen gerekir.

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’nın Teminatları Neler?

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası iki teminatı kapsar. Bunlar;

 • Yaşam Teminatı: Sigorta süresi boyunca yaşam kaybı olmaması ve tüm primlerin eksiksiz ödenmesi halinde bu primler USD veya EUR endeksli olarak tarafına iade edilir.
 • Vefat Teminatı: Bu teminat kapsamında, sigorta süresi içinde vefat edilmesi durumunda Hayat Sigortası Genel Şartları kapsamında teminat tutarı lehdar veya lehdarlara ödenir.

Vergi İndirimi Avantajından Yararlanmaya Ne Dersin?

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası, sadece seni ve sevdiklerini olası risklere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda vergi indirimi avantajından faydalanmanı sağlar. Nasıl mı?

Şöyle ki;

 • Ücretli bir çalışan isen ödeme yaptığın ayda elde edilen ücretin %15’ini,
 • Yıllık beyana tabi vergi mükellefi isen yıllık gelirinin %15’lik kısmını, asgari ücretin yıllık brüt tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından düşebilirsin.

Bu avantajdan faydalanmak için ödeme ile alakalı belgelerini; yıllık beyana tabi vergi mükellefiysen muhasebecine, ücretli çalışansan da çalıştığın kuruma iletmen yeterli olur.

Bilmen Gerekenler

 • Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’nda; sigortanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 günlük süre içinde poliçeden cayma hakkını kullanabilirsin. Böylelikle hiçbir kesinti yapılmadan, ceza veya vergi ödemeden ödediğin tüm primler sana iade edilir. Ancak herhangi bir tazminat ödemesi yapılmışsa iade işlemi gerçekleşmez.
 • En az bir yıldır yürürlükte olan sigorta poliçeni, erken ayrılma (iştira) tutarı alarak sonlandırabilirsin. Ancak bu durumda, yaşam teminatı kapsamında ödeme yapılmaz. Sigortada geçirmiş olduğun süre doğrultusunda, poliçenin özel şartlarında belirtilen erken ayrılma kesintisi ve vergi mevzuatına göre yapılacak kesintiden sonra kalan tutar tarafına ödenir.
 • Poliçenin ilk yılı içinde sigorta primleri vadelerinde ödemediğin takdirde ise prim borcu yükümlülüğünü yerine getirmediğin için sözleşmen yazılı uyarı gönderilmesi sonrasında feshedilir. Böyle bir durum gerçekleştiğinde, o güne kadar ödenen sigorta primlerinin iadesi yapılmaz.
 • Sigorta poliçenin birinci yılı dolduktan ve bu yıldaki bütün primleri ödeyip sonraki yıllarda primleri ödememen halinde poliçe iptal edilmez, prim ödemeden muaf sigortaya dönüşür. Yani, sigorta kapsamındaki teminatların; sigorta süresi sonuna kadar Türk Ticaret Kanunu uyarınca ve sigorta teknik esaslarına uygun olarak tekrar ödeme yapmayacağın varsayılıp tekrar hesaplanır, hesaplanan miktar teminatlardan düşülür. Poliçen prim ödemeden muaf hale geldikten sonra prim borcunu ödeyerek onu eski haklarına kavuşturabilirsin. Bu aşamada yeniden prim ödemeye başladığın için geçecek süre ve teminat tutarlarınla alakalı bazı sınırlamalar getirilebilir.
 • Vefat teminatı, Hayat Sigortaları Genel Şartları’na; yaşam teminatı ise Poliçe Özel Şartları’na ve Hayat Sigortası Genel Şartları’na tabidir.

Hayatım Güvende Prim İadeli Hayat Sigortası’nı Nereden Alabilirsin?

Hemen Başvur

Sana özel en uygun teklifi sunabilmemiz için şimdi tıkla, formu doldur!

HDIFibaemeklilik Acenteleri

Acentelerimizi incelemek için hemen tıkla!

Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir?

Prim İadeli Hayat Sigortası Primleri Döviz Olarak Yapılır mı?

Prim İadeli Hayat Sigortasında Vergi Avantajı Var mı?