Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Hayat Sigortası

Yıllık Hayat Sigortası

Senin ve sevdiklerinin yaşam standartları Yıllık Hayat Sigortası ile koruma altında!

Esnek paket seçenekleri ile hayatın beklenmedik gelişmelerine karşı bu sigorta ile önlemini alabilir, yıl boyunca geleceğe atacağın adımları güvenle planlayabilirsin.

Neden Yıllık Hayat Sigortası?

Yıllık Hayat Sigortası, senin istek ve ihtiyaçlarına göre oluşturabileceğin bir sigorta paketidir.

Yıllık Hayat Sigortası nedir?

Kısaca özetleyelim.

Yıllık Hayat Sigortası; vefat, maluliyet, ciddi hastalık ve kaza gibi risklere karşı en uygun paketi oluşturmanı sağlar, böylece dilediğin teminatlara sahip olabilir, zorlu anlarda HDI Fibaemeklilik desteğini her zaman yanında hissedebilirsin. Yıllık Hayat Sigortası fiyatları da seçtiğin teminatlara göre esneklik gösterecektir.

Yıllık Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yıllık Hayat Sigortası’na sahip olduğunda aşağıdaki durumlara karşı kendini maddi güvence altına alırsın.

 • Vefat Teminatı: Sigortalının vefatı halinde teminat tutarı, hak sahiplerine ödenir. Sigortalının Tehlikeli Hastalıklar Teminatı kapsamında tazminatını aldıktan sonra vefat etmesi durumunda ise vefat teminat tutarı ile tehlikeli hastalıklar teminat tutarı arasındaki pozitif fark, hak sahiplerine ödenir.
 • Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalının kaza sonucu daimi malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir.
 • Hastalık Sonucu Maluliyet Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalının hastalık sonucu daimi malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı, poliçe özel şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir.
 • Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı (İsteğe Bağlı): Kaza sonucu tedavi masrafları yapılması durumunda; yapılan masraflar, fatura karşılığında teminat tutarı ile sınırlı olmak üzere Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında ödenir.
 • Tehlikeli Hastalıklar Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalı, Tehlikeli Hastalıklar Teminatını isterse sadece Kadın Kanser Teminatı veya kalp krizi, hastalık sonucu inme ve Kanser Teminatlarını içeren seçeneklerden birini seçebilir. Tehlikeli hastalıklar kapsamında sigortalının, hastalık sonucu maluliyet, kalp krizi, hastalık sonucu inme geçirmesi ya da kansere yakalanması durumunda, geçirilen hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı, sigortalıya tek seferde ödenir.

Kadın hastalıklarına yönelik tehlikeli hastalıklar kapsamında ise kadınlara özel kanserlere karşı olarak verilen bir güvence olup bu hastalıklardan birine yakalanılması halinde hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı, sigortalıya tek seferde ödenir. Tehlikeli hastalıklar teminatı ödendikten sonra vefat teminat tutarından bu tutar kadar indirim yapılır.

Bilmen Gerekenler

 • Yıllık Hayat Sigortası bir yıl süre ile geçerli. Dilersen başvuru sırasında belirterek sigortanın her yıl yenilenmesini de sağlayabilirsin.
 • 18 - 65 yaş aralığındaysan ve HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Risk Kabul Şartlarına uygunsan, sigortalı olabilirsin.
Yıllık Hayat

18-65 Yaş

10.000 TL / 20.000 TL / 30.000 TL / 50.000 TL / 100.000 TL

Vefat Teminatı

Vefat Teminatı’na ek olarak;

 • Kaza Sonucu Vefat ( İsteğe bağlı)
 • Kaza Sonucu Maluliyet (isteğe bağlı)
 • Hastalık Sonucu Maluliyet (isteğe bağlı)
 • Kaza Sonucu Tedavi Masrafları (isteğe bağlı)
 • Tehlikeli Hastalıklar (Kalp Krizi, Kanser, Felç) ( isteğe bağlı)
 • 90 günlük muafiyet süresi 30 günlük bekleme süresi