Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Hayat Sigortası

Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası


Hayatın barındırdığı pek çok risk karşısında kendini ve sevdiklerini güvence altına almak istediğini biliyoruz. Tam da bu nedenlerle seni ve sevdiklerini kötü sürprizlere karşı korurken ödediğin primleri de güvence altına alan Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası’nı keşfetmeni istiyoruz.

Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası sektörde ilk! Çünkü yaşam ve vefat teminatlarının yanı sıra, tam 13 tehlikeli hastalık teminatıyla da yanında! Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası, olası hastalık durumlarında sana maddi destek sunarak finansal zorlukların önüne geçer ve tedavine odaklanmana yardımcı olur. Yaşam kaybı durumunda ise sevdiklerini güvence altına alır.

Yaşam teminatı sayesinde risklerin gerçekleşmediği durumda, ödediğin primleri toplu halde geri alabilirsin. Döviz ödemeleri sayesinde paranın değerini koruyabilir ve %40’a varan vergi avantajından yararlanırsın.

Hemen Başvur

Sana özel en uygun teklifi sunabilmemiz için şimdi tıkla, formu doldur!

Kimler Yararlanabilir?

18 - 53 yaş aralığında yer alıyor ve HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Risk Kabul Esasları’na uyuyorsan Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası’na sahip olabilirsin.

Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası’nın Özellikleri

Olası risklere karşı seni ve sevdiklerini güvence altına alan Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası’nın çeşitli özellikleri bulunuyor:

 • Benzer hayat sigortalarından farklı olarak ilk kez 13 tehlikeli hastalığı da kapsayan teminat sistemiyle güvence sunar.
 • Risklerin gerçekleşmemesi halinde, süre sonunda ödenen primler tarafına iade edilir, ayrıca vergi avantajından da yararlanırsın.
 • Prim ödemelerin, yaşına ve seçeceğin teminat tutarına göre minimum 20 Euro’dan başlar ve değişiklik gösterir. Ayrıca primlerini USD veya EUR cinsinden aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık periyotlarla ödemeyi tercih edebilirsin.
 • Sigorta süresi en az 12 yıl en fazla 20 yıl olabilir. Sigorta süresi ve yaşının toplamının 65’i geçmemesi gerekir. Yani 53 yaşındayken en fazla 12 yıl sigorta yaptırma hakkına sahip olursun.
 • Üstelik Kritik Hatalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası’nda ilk yıl primlerini ödedikten sonra ödemelerine ara verme (tenzil) hakkını kullanabilirsin.
 • Tenzil edilmiş sigorta poliçesini tekrar yürürlüğe almak istediğinde ise poliçenin şartlarında yer alan koşulları yerine getirmen gerekir.

Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası’nın Teminatları Neler?

 • Yaşam Teminatı: Sigorta süresi boyunca yaşam kaybı olmaması ve tüm primlerin eksiksiz ödenmesi halinde bu primler USD veya EUR endeksli olarak tarafına iade edilir.
 • Vefat Teminatı: Bu teminat kapsamında, sigorta süresi içinde yaşam kaybı olması durumunda Hayat Sigortası Genel Şartları kapsamında teminat tutarı lehdar veya lehdarlara ödenir.
 • 13 Tehlikeli Hastalık Teminatı: Kanser, miyokard enfarktüsü (kalp krizi), hastalık sonucu oluşan inme, koroner damar hastalığı sonucu yapılan açık kalp ameliyatı, böbrek yetmezliği, önemli organ nakli ameliyatı, felç, körlük, kalp kapakçığı değişimi, aorta (ana atardamar) ameliyatı, multipl skleroz, koma, büyük yanıkları kapsar.

Vergi İndirimi Avantajı

Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası, sadece seni ve sevdiklerini olası risklere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda vergi indirimi avantajından faydalanmanı sağlar.

 • Ücretli bir çalışan isen ödeme yaptığın ayda elde edilen ücretin %15’ini,
 • Yıllık beyana tabi vergi mükellefi isen yıllık gelirinin %15’lik kısmını, asgari ücretin yıllık brüt tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından düşebilirsin.

Bu avantajdan faydalanmak için ödeme ile alakalı belgelerini; yıllık beyana tabi vergi mükellefiysen muhasebecine, ücretli çalışansan da çalıştığın kuruma iletmen yeterli olur.

Bilmen Gerekenler

 • Tehlikeli Hastalıklar Prim İadeli Hayat Sigortası’nda sigortanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 15 günlük süre içinde poliçeden cayma hakkı mevcuttur.
 • En az bir yıldır yürürlükte olan sigorta poliçeni, erken ayrılma (iştira) tutarı alarak sonlandırabilirsin. Ancak bu durumda, yaşam teminatı kapsamında ödeme yapılmaz. Sigortada geçirmiş olduğun süre doğrultusunda, poliçenin özel şartlarında belirtilen erken ayrılma kesintisi ve vergi mevzuatına göre yapılacak kesintiden sonra kalan tutar tarafına ödenir.
 • Poliçenin ilk yılı içinde sigorta primleri vadelerinde ödemediğin takdirde ise prim borcu yükümlülüğünü yerine getirmediğin için sözleşmen yazılı uyarı gönderilmesi sonrasında feshedilir. Böyle bir durum gerçekleştiğinde, o güne kadar ödenen sigorta primlerinin iadesi yapılmaz.
 • Sigorta poliçenin birinci yılı dolduktan ve bu yıldaki bütün primleri ödeyip sonraki yıllarda primleri ödememen halinde poliçe iptal edilmez, prim ödemeden muaf sigortaya dönüşür. Yani, sigorta kapsamındaki teminatların; sigorta süresi sonuna kadar Türk Ticaret Kanunu uyarınca ve sigorta teknik esaslarına uygun olarak tekrar ödeme yapmayacağın varsayılıp tekrar hesaplanır, hesaplanan miktar teminatlardan düşülür. Poliçen prim ödemeden muaf hale geldikten sonra prim borcunu ödeyerek onu eski haklarına kavuşturabilirsin. Bu aşamada yeniden prim ödemeye başladığın için geçecek süre ve teminat tutarlarınla alakalı bazı sınırlamalar getirilebilir.

Vefat Teminatı, Yaşam Teminatı ve Tehlikeli Hastalıklar Teminatı, Hayat Sigortaları Genel Şartları’na ve Ürün Özel Şartları'na tabidir.

Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortasını Nereden Alabilirsin?

Hemen Başvur

Sana özel en uygun teklifi sunabilmemiz için şimdi tıkla, formu doldur!

HDI Fibaemeklilik Acenteleri

Acentelerimizi incelemek için hemen tıkla!