Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

HDIFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Hayat Sigortası

Uzun Süreli Hayat Sigortası

Hayat, uzun bir yolculuk. Bu yolculukta karşına çıkabilecek birçok güzellik olduğu gibi beklenmedik sürprizler de olabilir. Ömür boyu güvende hissetmen ve dilediğin teminatları seçerek beklentilerine en uygun paketi oluşturabilmen için HDI Fibaemeklilik'ten Uzun Süreli Hayat Sigortası’nı tercih edebilirsin.

Neden Uzun Süreli Hayat Sigortası?

Karşılaşabileceğin yaşamsal risklere karşı kendini Uzun Süreli Hayat Sigortası ile güvence altına alırsın. Her yıl yenileme gerektirmeyen Uzun Süreli Hayat Sigortası; tehlikeli hastalıklar ve kazalarda güvencen olur; vefat durumunda ise ailene ve sevdiklerine HDI Fibaemeklilik tarafından toplu para ödemesi ile maddi destek sağlanır.

Uzun Süreli Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Uzun hayat yolculuğunda sana destek olacak bu sigortanın kapsamını buradan keşfedebilirsin.

  • Vefat Teminatı: Sigortalının her türlü vefatı (kaza veya hastalık) halinde, sigortalının belirlemiş olduğu teminat tutarı hak sahiplerine ödenir. Sigortalının tehlikeli hastalıklar teminatı kapsamında tazminatını aldıktan sonra vefat etmesi durumunda ise vefat teminat tutarı ile tehlikeli hastalıklar teminat tutarı arasındaki pozitif fark hak sahiplerine ödenir.
  • Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalının kaza sonucu daimi malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir.
  • Kaza Sonucu Vefat Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalının kaza sonucu vefatı halinde belirlenen teminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir.
  • Tehlikeli Hastalıklar Teminatı (İsteğe Bağlı): Sigortalı Tehlikeli Hastalıklar Teminatını isterse sadece kanser şeklinde 1 hastalık olarak kalp krizi, hastalık sonucu inme ve kanser şeklinde 3 hastalık olarak ya da kalp krizi, kanser, felç, koroner arter cerrahisi, böbrek yetmezliği, önemli organ nakilleri, inme, multiple skleroz (MS) şeklinde 8 hastalık olarak seçebilir.

Tehlikeli Hastalıklar kapsamında sigortalının, hastalık sonucu maluliyet kalp krizi, hastalık sonucu inme geçirmesi, kansere yakalanması veya belirtilen 8 hastalıktan birine yakalanması durumunda, geçirilen hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı, sigortalıya tek seferde ödenir.

Tehlikeli Hastalıklar Teminatı ödendikten sonra Vefat Teminat Tutarından, bu tutar kadar indirim yapılır.

Bilmen Gerekenler

  • Tehlikeli hastalıklardan (kalp krizi, hastalık sonucu inme geçirmesi, hastalık sonucu malul kalması, kansere yakalanması veya kalp krizi, kanser, felç, koroner arter cerrahisi, böbrek yetmezliği, önemli organ nakilleri, inme, multiple skleroz) birine yakalanan sigortalıya hastalığın belgelenmesinden itibaren 30 günlük süre sonunda hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı, tek seferde ödenir.
  • Tehlikeli Hastalıklar Teminatının başlaması için başlangıç tarihinden veya poliçede değişiklik yapıldıysa değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren 90 günlük muafiyet süresi uygulanır. Sigortanın kesintisiz ve aynı şartlarla yenilenmesi halinde bu süre ortadan kalkar.
  • Tehlikeli Hastalıklar Teminatı, ek ödemeli teminatlardandır. Sertifikanın başlangıç tarihinden itibaren 90 günden sonra ortaya çıkan hastalık sonucu maluliyet veya tehlikeli hastalıklarda, ilgili hastalıkların kesin tespiti sonrasında sigortalının 30 günlük süre sonunda yaşıyor olması halinde sertifikada belirtilen tazminat tutarında ödeme yapılır. Bu 30 günlük süre içinde sigortalının vefatı durumunda, sadece ana teminatı olan vefat tazminatı ödenir.
  • Sigorta süresi 2 ila 20 yıl arasında belirlenebilir.